ابوالفضل حکیم پور
سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزه

    .
۱۳۹۶/۱۰/۰۷

روستاهای بالای ۲۰ خانوار در دولت دوازدهم از نعمت گاز برخوردار می شوند

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: سیاست دولت دوازدهم بر این است که همه شهرها و روستاهایی که بالای ۲۰ خانوار هستند از نعمت گاز برخوردار شوند.

روستاهای بالای 20 خانواردر دولت دوازدهم از نعمت گاز برخودار می شوند  

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: سیاست دولت دوازدهم بر این است که همه شهرها و روستاهایی که بالای 20 خانوار هستند از نعمت گاز برخوردار شوند.    
حسن منتظرتربتی روز چهارشنبه در مراسم آغاز بهره برداری از خط انتقال گاز به شهر "همت آباد" و 26 روستای شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی با حضور نماینده نیشابور و فیروزه درمجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان این شهرستان افزود: در چند سال آینده 100درصد شهرها و 96درصد روستاهای کشور به شبکه گاز متصل می شوند. 

وی بیان کرد: طرحهای گازرسانی بسیار هزینه بر است و در سالهای گذشته تامین منابع مالی با دشواری هایی روبرو بوده است که خوشبختانه با تصویب قانون بند "ق" توسط مجلس شورای اسلامی و با تدبیر دولت دوازدهم شرکت ملی گاز توانست منابع مالی طرحهای گازرسانی را تامین کند. 

وی یادآور شد: بر اساس قانون بند "ق" هر کجا بتوانیم هزینه ای را انجام بدهیم که باعث صرفه جوئی شود و از محل صرفه جوئی هزینه های انجام شده برگشت داده شود این اجازه را مجلس به دولت می دهد تا از بخش خصوصی سرمایه گذار جذب نماید. 

فرماندار شهرستان فیروزه در این مراسم گفت: در حال حاضر گازرسانی به 85 درصد از مردم این شهرستان انجام شده که تا قبل از سال 1394 این میزان کمتر از 18 درصد بوده است و امیدواریم تا پایان سال 1397 شاهد برخورداری صددرصدی شهرستان فیروزه از نعمت گاز باشیم . 

محمد حسین صالحی افزود: اجرای خط انتقال گاز به شهر "همت آباد" و 26 روستای شهرستان فیروزه با اعتباری بالغ بر 300میلیارد ریال انجام شد. 

وی تصریح کرد: دراین طرح 42 کیلومتر شبکه فولادی، 210 کیلومتر شبکه توزیع پلی اتیلن با چهار هزار و 400 انشعاب بیش از پنج هزار خانوار را در شهرستان فیروزه از نعمت گاز طبیعی برخوردار نموده است. 


همزمان با این مراسم مقدمات عملیات اجرائی گازرسانی به روستاهای محور امیریه و فهنه-معدن و ناحیه صنعتی کمال الملک شهرستان فیروزه انجام شد. 
شهرستان فیروزه دارای حدود6 هزار مشترک گاز است که از این تعداد حدود 2هزار مشترک شهری و حدود6هزار مشترک در بخش روستایی می باشند. شهر همت‌آباد مرکز بخش طاغنکوه از توابع شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی در 10 کیلومتری غرب شهر فیروزه قرار دارد. 

مرکز شهرستان 42 هزار نفری فیروزه در 152 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری فیروزه
تعداد بازدیدها : ۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان