ابوالفضل حکیم پور
سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزه

    .
۱۳۹۷/۰۳/۲۹

با حضور فرماندار شهرستان فیروزه

پروژه آبیاری کم فشار روستای نجف آباد با اعتبار بلاعوض دولتی ۵۳۰۰ میلیون ریال افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزه؛ محمد حسین صالحی فرماندار شهرستان ضمن قدردانی از کشاورزان روستای نجف آباد اظهار داشت: کشور ایران با توجه به اینکه در منطقه خشک قرار دارد و میزان متوسط بارندگی در آن بسیار کم می باشد بایستی به سمت استفاده بهینه از آب برویم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزه؛ محمد حسین صالحی فرماندار شهرستان ضمن قدردانی از کشاورزان روستای نجف آباد اظهار داشت: کشور ایران با توجه به اینکه در منطقه خشک قرار دارد و میزان متوسط بارندگی در آن بسیار کم می باشد بایستی به سمت استفاده بهینه از آب برویم.
در ادامه صالحی افزود: در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته با توجه به میزان بارندگی بالا از روشهای آبیاری نوین استفاده می کنند ولی متاسفانه در ایران با توجه به میزان بارندگی کم هنوز روش های سنتی استفاده می شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزه گفت: باید کشاورزی ما هدفمند شود کشاورزی هدفمند یعنی استفاده از آب کم و افزایش بهره وری و محصول زیاد و در نهایت درآمد زیاد برای کشاورزان است.
در این مراسم فرمانداربخشدار مرکزی، مدیر جهاد کشاورزی، رئیس اداره تعاون روستایی و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزه و جمعی از کشاورزان روستاهای نجف آباد، بازوبند و دیگر روستاهای اطراف شرکت داشتند.
شایان ذکر است پروژه آبیاری کم فشار روستای نجف آباد با اعتبار بلاعوض دولتی به میزان 5300 میلیون ریال از محل اعتبارات اسناد خزانه اسلامی و خودیاری کشاورزان به میزان 930 میلیون ریال در دو حلقه چاه عمیق این روستا اجرا شد و این پروژه در مجموع 133 هکتار از اراضی به میزان 11/6 کیلومتر لوله گذاری انجام شده است،
لازم به ذکر است با اجرای این پروژه با توجه به اینکه در زمان انتقال آب و هدر رفتن آب از چاه عمیق تا مزرعه صرفه جویی می شود و راندمان مصرف آب 99 درصد افزایش یافته است.
این پروژه با حضور فرماندار شهرستان، جمعی از مسئولین و مردم روستای نجف آباد برگزار شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری فیروزه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان