ابوالفضل حکیم پور
سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزه

    .
۱۳۹۷/۰۶/۱۱

دکتر مونسان معاون رئیس جمهور

۱۹۰۰ پروژه گردشگری در کشور آغاز شده است

معاون رئیس جمهور بیان کرد:در بخش درمان و سلامت اتفاقات بزرگی اتفاق افتاد و هزینه‌های زیادی از دوش مردم برداشته شد. دولت توسعه کشاورزی را نسبت به قبل با تلاش زیادی پیش خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزه؛ علی اصغر مونسان ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری فیروزه اظهار کرد: کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد که از قبل سنگین تر بوده و این موضوع سختی ها و دشواری هایی را برای مردم به وجود آورده است. 

وی افزود: ما نمی خواهیم به خواسته های دولت فعلی آمریکا تن دهیم و باید مقاومت کنیم و خوشبختانه مردم مقاومی داریم. بعد از برجام تجارت ایران کاهش هزینه داشت و خوشبختانه برجام این مسیر را باز کرد که تجارت را با کمترین هزینه ها انجام دهیم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد:در بخش درمان و سلامت اتفاقات بزرگی اتفاق افتاد و هزینه‌های زیادی از دوش مردم برداشته شد. دولت توسعه کشاورزی را نسبت به قبل با تلاش زیادی پیش خواهد برد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی اظهار کرد: گردشگری جهانی به اقتصاد سوم رسیده است و رشد پر شتابی را در پیش گرفته که باید از این ظرفیت در کشور استفاده شود.گردشگری سه بعد اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دارد که باید از این سه بعد در کشور به خوبی استفاده کرد.

مونسان خاطرنشان کرد: گردشگری باعث ارز آوری در کشور می شود که موضوع مهمی بوده و  خوشبختانه سال گذشته ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر وارد کشور شده اند و گردشگری نسبت به بخش های دیگر می تواند شغل های زیادی را ایجاد کند.

وی اذعان کرد: به واسطه پروژه های بوم گردی در کشور اشتغال در روستاها را افزایش داده ایم و از مهاجرت روستاییان جلوگیری شده است. همچنین بخش گردشگری به خوبی توانسته است فرهنگ کشور را به جهانیان منتقل کند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: ۱۹۰۰ پروژه در حوزه گردشگری کشور در حال ساخت است و در این راستا تلاش می کنیم تا پایان دولت ۱۵۰۰ پروژه را به اتمام برسانیم.

مونسان گفت: خوشبختانه ۳۸ درصد رشد گردشگری داشته ایم ، کاروانسراها در کشور در حال تبدیل به هتل های بسیار بی نظیر هستند و باید از ظرفیت تاریخی کشور استفاده شود تا عقب ماندگی اقامت را جبران کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت فیروزه در حوزه گردشگری افزود: برای مرمت باغ نشاط فیروزه که بزرگترین باغ ایرانی است۵۰۰ میلیون تومان تخصیص خواهد یافت همچنین برای کاروانسرای شوریاب هم از محل اعتبارات سازمان برنامه ریزی خواهیم کرد تا مرمت آن آغاز شود و باید تلاش کنیم تا بتوانیم بخش خصوصی را برای اتمام مرمت وارد کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: معدن فیروزه می تواند ژئوتوریسم را در خراسان رضوی بوجود آید و همچنین برای خانه کمال الملک ۲۵۰ میلیون تومان تخصیص خواهد یافت.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری فیروزه
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان