ابوالفضل حکیم پور
سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزه

    .
۱۳۹۶/۱۰/۱۹

دکتر حسینی:

ارتباط نظام مند با مردم و توسعه مشارکت ها، سیاست جدی دولت در حوزه اجتماعی استان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ارتباط نظام مند با مردم و توسعه مشارکت ها، سیاست جدی دولت در حوزه اجتماعی استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ارتباط نظام مند با مردم و توسعه مشارکت ها، سیاست جدی دولت در حوزه اجتماعی استان است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در جلسه شورای جوانان حوزه معاونت؛ با موضوع ارائه گزارش 100 روزه، با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از مسائل محوری جامعه و تغییر نگرش‌ها به آن طی سال‌های اخیر از رویکردهای اخلاقی و انتظامی به اجتماعی گفت: جنس این آسیب‌ها اجتماعی است و نمی‌توان با نگاه سیاسی و امنیتی و یا اقتصادی آن‌ها را تقلیل داد که در این صورت لاینحل مانده و تشدید می‌شود.
وی به ورود رهبر معظم انقلاب به موضوع آسیب‌های اجتماعی و حساسیت ایشان در این خصوص اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در استان به‌منظور کاهش آسیب‌ها 90 پروژه اختصاصی طراحی و در دست انجام است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: درعین‌حال یکی از اقدامات ضروری در این حوزه تقویت فعالیت‌های فرهنگی در استان می‌باشد که بدین منظور هفته‌های فرهنگی شهرستان‌ها از خردادماه سال 97 برنامه‌ریزی و اجرایی شده تا معرفی کاملی از ظرفیت‌ها، فرهنگ و آداب و سنن و هویت هر منطقه ارائه شود.
حسینی برگزاری جشنواره‌های بازی‌های بومی و محلی شهرستان‌ها را بخشی دیگر از فعالیت‌های هویت‌بخش استان دانست و افزود: تلاش بر آن است تا گسست‌های بین نسلی در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تبدیل به پیوستگی و انسجام شود.
 وی طرح تعاملات گرم و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برای همراهی والدین و فرزندان در برنامه‌های مختلف و اختصاص تخفیف‌های ویژه به این امر را اقدامی دیگر در این حوزه خواند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به ظرفیت مردمی و بخش خصوصی به‌ویژه تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه کاهش آسیب‌ها گفت: هم‌اکنون از 950 تشکل موجود تلاش می‌شود به‌تناسب توانمندی‌ها در این حوزه ساماندهی و بهره گرفته شود.
 حسینی ادامه داد: به‌عنوان ‌مثال 25 تشکل طی چهار ماه اخیر در حوزه آسیب اعتیاد و 120 تشکل در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی فعال‌شده‌اند و به‌شدت پیگیر و معتقد هستیم که سازمان دولت باید هر چه بیشتر کوچک و سازمان مردم وسیع و گسترده شود.
 وی ادامه داد: مدیران باید بسترساز شده و موانع مسیر فعالیت تشکل‌ها و بخش‌های مردم را برطرف نموده تا فضا برای کار فراهم‌شده و مردم و تشکل‌ها خود وارد عرصه شوند در این صورت مشکلات کاهش‌یافته و جامعه روند توسعه‌ای طی می‌کند.
 معاون استاندار همچنین با تاکید بر اینکه باید از شعارگرایی در سازمان‌های اجرایی فاصله گرفته و با استفاده از توان و ظرفیت‌های بخش‌های مختلف طرح‌های عملیاتی ارائه شود؛ گفت: در این راستا در حوزه مختلف اعم از زنان با ایجاد مجمع مشورتی کار در دست انجام است و طرح روستاهای پاک نیز با قوت دنبال می‌شود.
حسینی با اشاره به اینکه در این دولت نهضت تحول در روستا کلید خورد، افزود: بر این اساس در طول برنامه ششم توسعه 25 هزار روستا که سهم خراسان رضوی یک هزار و 600 روستا است باید با استفاده از اعتبارات تعیین‌شده طرح‌های اقتصادی متناسب با ظرفیت‌ها را با کمک مردم روستا اجرایی کنند.
وی بابیان اینکه هر روستا به‌طور متوسط دو طرح اشتغالزای اقتصادی را باید اجرایی کند، گفت: این به بهبود وضعیت روستاها و جلوگیری از مهاجرت می‌انجامد.
معاون استاندار در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به برخی مباحث اعضای شورای جوانان در این نشست گفت: ساختار مدیریتی کشور و استان از دو عارضه سن و جنس رنج می‌برد و می‌پذیریم که نقش زنان و جوانان در این ساختار کمرنگ است.
وی افزود: دولت تمام تلاش خود را معطوف خواهد داشت که با ورود زنان و جوانان به ساختار مدیریتی بر توان مدیریتی جامعه و استان بیفزاید.
حسینی در ادامه ضرورت نشاط اجتماعی در جامعه را یک مهم خواند و گفت: باید تمام تلاش خود را متمرکز کنیم که جامعه ای با نشاط داشته باشیم و برای این منظورمدیریت نشاط جمعی را باید با پرهیز از دو عارضه کسالت گرایی و ساختار شکنی به سمت مدیریت نشاط سالم به پیش ببریم
وی ساختار اداری و کار آیی آن را به‌تناسب رشد آن در دهه‌های گذشته مناسب ندانست و افزود: باید این روندها و رویه‌ها اصلاح شود و دولت و مدیران استان هم تلاش خود را در این حوزه به کار بسته‌اند.
معاون استاندار در پاسخ به یکی از حاضران در زمینه ارتباط و تعامل استاندار با اقشار مختلف هم گفت: ارتباط استاندار با اقشار مختلف مردم خراسان رضوی در قیاس با همه استانداران قبلی چندین برابر است و چنانکه تاکنون سه دوره سفرهای شهرستانی داشته و چهارمین دور آن را آغاز کرده است. علاوه بر آن استاندار جمعه ها در حاشیه شهر مشهد ارتباط مستقیم با مردم دارد.
 حسینی افزود: شوراهای گفت‌وگو با هنرمندان، فعالان اقتصادی، اصحاب رسانه، دانشگاهیان، میزهای کارگری، اقوام، احزاب، خانه تشکل‌های غیردولتی همه بخشی از برنامه‌ها و نشست‌های استاندار با مردم است.
وی اظهار داشت: در همین راستا استان خراسان رضوی تنها استانی است که مجمع مشورتی زنان در 28 شهرستان با حضور 1200 زن از اقشار مختلف سازماندهی کرده و در نظام تصمیم گیری دخیل می کند.
 وی عنوان کرد: بازدیدهای آخر هفته از صنایع و حاشیه شهر مشهد هم برخی از این برنامه‌هاست ضمن آنکه خراسان رضوی با بسیاری از استان‌ها که چند شهرستان بیشتر ندارند قابل‌مقایسه نیست.
حسینی با اشاره به گستردگی جغرافیایی و وجود 73 شهر و 70 بخش و 28 شهرستان و مرزهای طولانی و مسائل سیاسی و اجتماعی و غیره مسئولیت استاندار خراسان رضوی را بسیار سنگین دانست و افزود: با وجود این امر وی چهره‌ای به شدت مردمی و ارتباطات گسترده مردمی دارد.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان