ابوالفضل حکیم پور
فرماندار شهرستان فیروزه
 

    .
۱۳۹۸/۰۵/۲۰

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

ضرورت مصون سازی جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی/ تمرکز طرح «نجات» روی حاشیه شهر مشهد

استاندار خراسان رضوی مصون سازی جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی را یک ضرورت برشمرد و گفت: تمرکز طرح نجات بر روی کاهش آسیب ها در حاشیه شهر مشهد است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه آسیب‌های اجتماعی و در راس آن اعتیاد گریبان‌گیر عده‌ای از جوانان شده است و رسالت ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پیشگیری و مصون‌سازی جامعه از این آسیب بسیار مهم به نظر می رسد.
وی افزود: جوانان بسیاری در راه مبارزه با باندهای بزرگ مواد مخدر به شهادت رسیده اند تا جامعه بتواند در سلامت روحی و جسمی قرار گیرد لذا اهمیت رسالت این ستاد به حدی است که مسئولان کشوری و استانی برای تحقق آن و انجام اقدامات شایسته، وقت بگذارند.
استاندار خراسان رضوی در ادامه به برنامه ریزی ها برای کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد در حاشیه شهر مشهد اشاره کرد و گفت: به دلیل اهمیت کاهش آسیب ها در سکونتگاه های غیررسمی، یکی از مهمترین اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک به اجرای پروژه نجات است که در آینده نزدیک کلید زده خواهد شد.
وی ادامه داد: در قالب طرح نجات که به منظور کاهش آسیب های اجتماعی اجرایی می‌شود، برای اولین بار یکی از دفاتر مدیران کل استانداری در این مناطق ایجاد خواهد شد تا این پروژه به نحو مطلوب مدیریت شود.
رزم حسینی ساماندهی معتادان متجاهر را یکی از اولویت ها برشمرد و گفت: قرارداد ایجاد فضایی برای نگه داری و درمان معتادان متجاهر در شهرستان چناران منعقد شده است که با اجرای آن، امکان ساماندهی تمامی معتادان جمع آوری شده از سطح استان فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به انتصاب دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خاطرنشان کرد: امیدواریم با این تغییر، مجموعه اقدامات عمل گرایانه و قابل سنجش با حمایت ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر در خراسان رضوی انجام گرفته و نتایج آن را به زودی مشاهده کنیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: انتظار می رود که ضمن کسب رتبه نخست کشوری توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، در تمام اقداماتی که در جهت بهبود شاخص های مبارزه با اعتیاد انجام می گیرد، این استان در رتبه نخست قرار گیرد.
در پایان این جلسه، از زحمات محمدحسن جهان دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی تقدیر و محمدحسین صالحی به عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۰۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۰۹۵۶۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۱ نفر
آماربازدیدکنندگان