ابوالفضل حکیم پور
فرماندار شهرستان فیروزه
 

    .
۱۳۹۸/۱۰/۱۹

علی رسولیان خبر داد:

رسیدگی به ۶ هزار شکایت مردمی از بازار خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: از ۲۴ آبان تا ۱۵ دی ماه امسال ۶ هزار و ۶۴۳ گزارش مردمی از تخلفات یا دیگر موارد در بازار این استان رسیدگی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به نتایج نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی اظهار کرد: از ۵۳ هزار و ۹۰۱ بازرسی انجام شده از مراکز تولید و عرضه، پنج هزار و ۶۰۷ متخلف شناسایی شدند. 

وی افزود: امسال بویژه پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، نشست‌های کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی به صورت منظم برگزار شد تا تصمیمات به موقع و متناسب با شرایط فعلی بازار گرفته شود و این امر یکی از دلایل اصلی مناسب بودن قیمت بیشتر کالاها در این استان است.

معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در نشست امروز کارگروه تنظیم بازار استان بررسی قیمت چند نوع کالا از ۱۹ آذر تا ۱۹ دی ماه نشان داد قیمت ۲۱ قلم کالا به طور متوسط ۸.۶ درصد افزایش و قیمت ۱۶ قلم کالا به طور متوسط ۱۰.۹ درصد کاهش داشته و قیمت ۱۶ قلم کالا نیز بدون تغییر بوده است.

رسولیان افزود: در بین اقلامی که در این مدت با افزایش قیمت مواجه شدند، پیاز بیشترین تغییر قیمتی را داشته که در نشست امروز مقرر شد طی توافق با کشاورزان، عرضه پیاز در بازار خراسان رضوی افزایش یابد.

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته قیمت آهن نیز افزایش یافته که رسیدگی به دلایل افزایش آن در اختیار استان خراسان رضوی نیست و این افزایش قیمت در سطح ملی رخ داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بیشترین کاهش قیمت کالا در این استان طی یک ماه گذشته مربوط به کالاهای اساسی مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، برنج و گوجه فرنگی بوده که در بین این کالاها قیمت گوشت مرغ از قیمت متوسط آن در کشور کمتر بوده است.

رسولیان افزود: دلایل پایین بودن قیمت گوشت مرغ در خراسان رضوی، افزایش جوجه ریزی و خرید تضمینی گوشت مرغ از مرغداران استان است به طوری که در ۹ ماه امسال ۶۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام گرفته که ۱۰ میلیون قطعه بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: قیمت گوشت قرمز گوسفند و شکر نیز در این استان تا حد زیاد از قیمت متوسط آن در کشور کمتر بوده و کمترین قیمت گوشت گوسفند در کشور مربوط به خراسان رضوی است.

وی گفت: به تازگی نیز ۱۱۶ تن گوشت گوساله منجمد طرح تنظیم بازار وارد استان شده که به قیمت هر کیلو ۳۸۰ هزار ریال از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای منتخب در اختیار اقشار کم درآمد بویژه ساکنین حاشیه شهر مشهد قرار می‌گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۷۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۰۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۰۹۵۵۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۰ نفر
آماربازدیدکنندگان